MIASTO KIELCE

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Strona Archiwalna BIP

aktualna strona BIP Urzędu Miasta w Kielcach
(od dnia 01.01.2022 r.) to:

bipum.kielce.eu

 

 

 

«Powrót

Obwieszczenie do Stron postępowania, w sprawie przekazania dokumentacji do organów współdziałających, celem uzyskania opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko

Obwieszczenie do Stron postępowania, w sprawie przekazania dokumentacji do organów współdziałających, celem uzyskania opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko

Prezydent Miasta Kielce zawiadamia Strony
o wystąpieniu (art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 247 ze zm.) do organów współdziałających, tj. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach, Dyrektora Zarządu Zlewni w Kielcach PGW Wody Polskie oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z prośbą o wyrażenie opinii, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby – co do zakresu raportu o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia pn.: „Realizacja punktu zbierania odpadów przy ul. Zagnańskiej 141 w Kielcach".

 

Kielce, 13.05.2021 r.

GKŚ-IV.6220.6.2021

Obwieszczenie do Stron postępowania, w sprawie przekazania dokumentacji do organów współdziałających, celem uzyskania opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Na podstawie art. 10 § 1, art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735), Prezydent Miasta Kielce zawiadamia Strony o wystąpieniu (art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 247 ze zm.) do organów współdziałających, tj. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach, Dyrektora Zarządu Zlewni w Kielcach PGW Wody Polskie oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z prośbą o wyrażenie opinii, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby – co do zakresu raportu o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia pn.: „Realizacja punktu zbierania odpadów przy ul. Zagnańskiej 141 w Kielcach".

Postępowanie prowadzone jest na wniosek złożonyprzez Pana Łukasza Piętowskiego.

Na wezwanie tut. organu (znak: GKŚ-IV.6220.6.2021 z dnia 29.03.2021 r.) Inwestor przedłożył uzupełnienia do karty informacyjnej przedsięwzięcia (pismo z dnia 20.04.2021 r.).

Ponadto informuję o konieczności przedłużenia terminu wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do 30 lipca 2021 r., z uwagi na stopień skomplikowania sprawy oraz konieczność uzyskania ww. opinii.

Liczba stronprzedmiotowego postępowania przekracza 10, wobec czego, zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,stosuje się przepis art. 49 Kodeksu postępowania administracyjnego tj. zawiadamianie stron o decyzjach i innych czynnościach organów administracji publicznej przez obwieszczenie podawane do publicznej wiadomości. W takim przypadku doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

Informuję, że zgodnie z art. 10 § 1 ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego (Kpa) organ administracji publicznej obowiązany jest zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.

Zgodnie z art. 73 § 1 ww. ustawy strony mają prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania.

Czynności te dokonywane są w lokalu organu administracji publicznej, w obecności pracownika tego organu. Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.

Organ administracji publicznej może zapewnić stronie dokonanie ww. czynności, w swoim systemie teleinformatycznym, po uwierzytelnieniu strony w sposób określony w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Z dokumentacją w przedmiotowej sprawie zainteresowane Strony mogą zapoznać się w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, ul. Strycharska 6, pok. 314, od poniedziałku do piątku w godzinach 800 – 1500, po wcześniejszym ustaleniu terminu (ze względu na stan epidemii kraju) - tel. 41 367 68 39, e-mail: sekretariat.gks@um.kielce.pl, anna.sydor@um.kielce.pl.

Zgodnie z art. 63 Kodeksu postępowania administracyjnego podania stron składane w niniejszej sprawie (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie, za pomocą telefaksu lub ustnie do protokołu, a także za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu administracji publicznej utworzoną na podstawie ustawyz dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Podanie wniesione pisemnie albo ustnie do protokołu powinno być podpisane przez wnoszącego, a protokół ponadto przez pracownika, który go sporządził. Podanie wniesione w formie dokumentu elektronicznego powinno być opatrzone: kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, lub uwierzytelniane w sposób zapewniający możliwość potwierdzenia pochodzenia i integralności weryfikowanych danych w postaci elektronicznej, zawierać adres elektroniczny wnoszącego podanie.

 

Data podania do publicznej wiadomości: 19.05.2021 r.

 

Art. 35 Kpa - terminy załatwiania spraw administracyjnych:

-    organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki,

-    niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ,

-    załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania,

-    do terminów określonych w przepisach poprzedzających nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania, okresu trwania mediacji oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo przyczyn niezależnych od organu.

Art. 36 Kpa - obowiązek zawiadomienia o przyczynie zwłoki w załatwieniu sprawy:

-    o każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie organ administracji publicznej jest obowiązany zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki, wskazując nowy termin załatwienia sprawy oraz pouczając o prawie do wniesienia ponaglenia,

-    ten sam obowiązek ciąży na organie administracji publicznej również w przypadku zwłoki w załatwieniu sprawy z przyczyn niezależnych od organu.

Art. 37 - Prawo wniesienia ponaglenia:

-    Stronie służy prawo do wniesienia ponaglenia, jeżeli:

·    nie załatwiono sprawy w terminie określonym wart. 35 terminy załatwiania spraw przez organy lub przepisach szczególnych ani w terminie wskazanym zgodnie zart. 36 obowiązek zawiadomienia
o przyczynie zwłoki w załatwieniu sprawy § 1 (bezczynność),

·    postępowanie jest prowadzone dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia sprawy (przewlekłość).

Ponaglenie zawiera uzasadnienie;

-    ponaglenie wnosi się:

·    do organu wyższego stopnia za pośrednictwem organu prowadzącego postępowanie,

·    do organu prowadzącego postępowanie – jeżeli nie ma organu wyższego stopnia;

Organ prowadzący postępowanie jest obowiązany przekazać ponaglenie organowi wyższego stopnia bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie siedmiu dni od dnia jego otrzymania. Organ przekazuje ponaglenie wraz z niezbędnymi odpisami akt sprawy. Odpisy mogą zostać sporządzone w formie dokumentu elektronicznego. Przekazując ponaglenie, organ jest obowiązany ustosunkować się do niego.

Organ wyższego stopnia, rozpatruje ponaglenie w terminie siedmiu dni od dnia jego otrzymania.

Art. 41. Kpa - obowiązek informowania o zmianie adresu.

W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swojego adresu, w tym adresu elektronicznego.

W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.

Art. 49 - zawiadomienie poprzez publiczne obwieszczenie.

Jeżeli przepis szczególny tak stanowi, zawiadomienie stron o decyzjach i innych czynnościach organu administracji publicznej może nastąpić w formie publicznego obwieszczenia, w innej formie publicznego ogłoszenia zwyczajowo przyjętej w danej miejscowości lub przez udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej właściwego organu administracji publicznej.

Dzień, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej wskazuje się w treści tego obwieszczenia lub w Biuletynie Informacji Publicznej. Zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie.

Art. 74 ust. 3a ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko.

Stroną postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest wnioskodawca oraz podmiot, któremu przysługuje prawo rzeczowe do nieruchomości (własność, użytkowanie wieczyste, użytkowanie, służebność, zastaw, hipoteka, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu) znajdującej się w obszarze, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie w wariancie zaproponowanym przez wnioskodawcę,
z zastrzeżeniemart. 81.

Przez obszar ten rozumie się:

-    przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie, oraz obszar znajdujący się w odległości 100 m od granic tego terenu,

-    działki, na których w wyniku realizacji, eksploatacji lub użytkowania przedsięwzięcia zostałyby przekroczone standardy jakości środowiska, lub działki znajdujące się w zasięgu znaczącego oddziaływania przedsięwzięcia, które może wprowadzić ograniczenia w zagospodarowaniu nieruchomości, zgodnie z jej aktualnym przeznaczeniem.

Prawo rzeczowe do nieruchomości znajdującej się w obszarze, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie, organ ustala na podstawie dokumentu, o którym mowa w ust. 1 pkt 6, lub innych dokumentów przedłożonych przez wnoszącego podanie, przy czym domniemywa się, że dane zawarte w tych dokumentach są prawdziwe. Doręczenie dokonane na adres ustalony na podstawie dokumentu, o którym mowa w ust. 1 pkt 6, jest skuteczne.

 

Otrzymują:

1.     Wnioskodawca,

2.     pozostałe Strony postępowania poprzez obwieszczenie wywieszone na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta Kielce – Rynek 1 oraz
ul. Strycharska 6 w Kielcach oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kielce na stronie internetowej www.bip.kielce.eu,

3.     aa.


Autor:  Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Agata Binkowska Osoba publikująca: Anna Sydor-Baliga GKŚ
Data utworzenia:  19 maj 2021 12:35 Data publikacji:  19 maj 2021 12:36
Wersja:  1.0